CiekawostkiWokół siatki

Siatkarze z wąsem, czyli akcja Movember!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Każdego roku w listopadzie organizowana jest charytatywna akcja Movember, w której biorą udział ludzie z całego świata. Do akcji przyłączyli się także siatkarze, którzy z dumą prezentują swoje wąsy w mediach społecznościowych i zachęcają innych do zjednoczenia się w słusznej sprawie.

Movember – o co właściwie w tym chodzi?

Słowo „Movember” to zbitek słów „moustache” (wąsy) i „November” (listopad). Uczestnictwo w akcji polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie, a jej celem jest zwrócenie uwagi na raka prostaty i jąder, który dotyka wielu mężczyzn na całym świecie. Poprzez akcję organizatorzy chcą zachęcić mężczyzn do przeprowadzania regularnych badań, zdrowego stylu życia, a także do prześledzenia historii zachorowań na raka w swojej rodzinie. Akcja Movember po raz pierwszy została zorganizowana w 2004 roku w Australii i Nowej Zelandii przez Fundację Movember. W późniejszych latach dotarła do innych krajów, m.in. do Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii.

Na siatkarzy można liczyć!

W akcję Movember bardzo zaangażował się Matthew Anderson,
Thomas Jaeschke movemberatakujący reprezentacji Stanów Zjednoczonych, którego ojciec przegrał walkę właśnie z chorobą nowotworową. W poprzednich latach w akcji wzięli udział także Kanadyjczyk Gavin Schmitt, Amerykanin David McKienzie oraz siatkarze z PlusLigi, m.in. Paul Lotman, Jochen Schöps, Andrzej Wrona, Wojciech Grzyb i Dawid Konarski. W tym roku do włączenia się w akcję zachęca na Twitterze nowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów – Thomas Jaeschke.

A jako pierwszy swoimi wąsami na Instagramie pochwalił się Andrzej Wrona!


Andrzej Wrona movember twitter
Andrzej Wrona movember

Listopad się dopiero rozpoczął, więc czekamy aż inni siatkarze zaprezentują nam swoje wąsy! 🙂

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl