Ciekawostki

Naj… PlusLigi i Ligi Siatkówki Kobiet 2019/2020

Krótkie podsumowanie rozgrywek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Niestety PlusLiga 2019/2020 i Liga Siatkówki Kobiet 2019/2020 nie mogły zostać dokończone z powodu pandemii koronawiursa. Jednak ze względu na to, że siatkarki rozegrały całą fazę zasadniczą, Zarząd zdecydował o przyznaniu medali według liczby punktów zdobytych przez drużyny. W taki sposób tytuł Mistrzyń Polski powędrował do Chemika Police, wicemistrzem został Developres SkyRes Rzeszów, a brąz trafił w ręce ŁKS-u Commercecon Łódź. Jeśli chodzi o PlusLigę, to tytuł Mistrza Polski nie został przyznany, ale trzy drużyny z największą ilością zdobytych punktów otrzymały prawo do gry w Lidze Mistrzów w przyszłym roku. Aby zamknąć już nasze rodzime rozgrywki sezonu 2019/2020, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie z serii „naj”.

  • NAJMŁODSZY ZAWODNIK

Najmłodsi siatkarze, którzy zostali zgłoszeni do gry w PlusLidze 2019/2020 reprezentują rocznik 2002. Są to Wiktor Janiszewski z Indykpolu AZS-u Olsztyn oraz Michał Prokopiuk i Maksymilian Semeniuk – obaj z MKS-u Będzin.

Natomiast najmłodszą zawodniczką zgłoszoną do gry w Lidze Siatkówki Kobiet 2019/2019 jest Julia Sobalska. Rozgrywająca ŁKS-u Commercecon Łódź urodziła się 4 stycznia 2003 roku. W tym sezonie pojawiła się na parkiecie w pięciu meczach.

  • NAJSTARSZY ZAWODNIK

Jeśli chodzi o najstarszych zawodników na parkietach PlusLigi, jest ich dwóch. Piotr Lipiński z Aluronu Virtu CMC Zawiercie oraz Michał Masny z BKS-u Visły Bydgoszcz, którzy w trakcie sezonu zamienili się klubami. Obaj panowie reprezentują rocznik 1979.

Kobiet się nie pyta o wiek. My jednak sprawdziliśmy, że najstarsza zawodniczka występująca w tym roku na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet urodziła się w 1983 roku. Jest rozgrywającą i reprezentuje barwy drużyny Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Mowa o Magdalenie Mazurek.

  • NAJWYŻSZY SIATKARZ

Najwyższym zawodnikiem występującym na parkietach PlusLigi jest Bartłomiej Lemański. Środkowy mierzy aż 216 cm, choć niektóre źródła podają, że jest o centymetr wyższy.

Natomiast najwyższą siatkarką występującą w tym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet jest Gabriela Polańska – mierzy 200 cm wzrostu. Środkowa w tym sezonie reprezentuje barwy Developresu SkyRes Rzeszów.

  • NAJNIŻSZY SIATKARZ

Najniższym siatkarzem grającym w PlusLidze 2019/2020 jest japoński libero Taichiro Koga, który od 2017 roku gra w barwach drużyny z Zawiercia. Ma 170 cm wzrostu.

Natomiast w Lidze Siatkówki Kobiet 2019/2020 najniższą zawodniczką jest libero #VolleyWrocław, Magdalena Dzikowicz. Ma 161 cm wzrostu.

  • NAJLEPIEJ PUNKTUJĄCY SIATKARZ

Zarówno PlusLiga 2019/2020, jak i Liga Siatkówki Kobiet 2019/2020 zakończyły się przed fazą play-off. Oznacza to, że w tym sezonie zawodnicy zdobyli znaczniej mniej punktów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wyłonić najlepiej punktujących graczy.

Najwięcej punktów w tym sezonie zdobył Bartosz Filipiak. Atakujący Trefla Gdańsk zapisał na swoim koncie 460 punktów, z czego atakiem zdobył 382 punkty, blokiem 43 i jeszcze dołożył do tego 35 asów serwisowych.

W Lidze Siatkówki Kobiet najskuteczniejsza okazała się Aleksandra Rasińska, atakująca drużyny #VolleyWrocław. Łącznie zdobyła 376 punktów, w tym 321 samym atakiem, 27 blokiem i 28 zagrywką.

  • NAJWIĘCEJ I NAJMNIEJ ZDOBYTYCH PUNKTÓW

Która drużyna uzbierała najwięcej punktów we wszystkich rozegranych meczach? W przypadku PlusLigi to GKS Katowice, który zapisał na swoim koncie łącznie 1646 punktów. Katowiczanie rozegrali w tym sezonie aż 12 tie-breaków, z czego 6 z rzędu na samym początku rozgrywek. Natomiast najmniej punktów ze wszystkich drużyn zgromadziła Asseco Resovia Rzeszów – 1362.

Jeśli chodzi o rozgrywki kobiece, to najwięcej punktów uzbierały siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała – aż 1517. Natomiast najmniej oczek na swoim koncie zapisała Wisła Warszawa – 875, co znacznie odbiega od wyników pozostałych drużyn.

Powiązane artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button
Siatkarsko.pl