Informacje

Znamy uczestniczki Final Six Ligi Narodów Kobiet!

Polki po dziewięciu latach wróciły do światowej elity

Chiny, Stany Zjednoczone, Brazylia, Włochy, Turcja i Polska to drużyny, które wystąpią w turnieju Final Six Ligi Narodów Kobiet 2019. Biało-Czerwone po raz ostatni znalazły się w gronie najlepszych ekip w rozgrywkach organizowanych przez FIVB w 2010 roku.

Final Six Ligi Narodów Kobiet
                                       Źródło: fivb.org

Skład Final Six Ligi Narodów Kobiet

Choć skład turnieju Final Six Ligi Narodów Kobiet był już znany przed zakończeniem ostatniej serii meczów, do końca nie było wiadome, jak będzie przedstawiała się końcowa tabela. Teraz już wiemy, że rundę zasadniczą wygrały Chinki, które zanotowały 12 zwycięstw i 3 porażki – uległy jedynie Brazylii, Rosji i Stanom Zjednoczonym. Takim samym bilansem meczów mogą pochwalić się Amerykanki, które uplasowały się na drugim miejscu. Kolejne trzy miejsca zajmują odpowiednio Brazylia, Włochy i Turcja. Te trzy zespoły zwyciężyły w 11 meczach i odniosły po 4 porażki. Ostatnie miejsce premiowane awansem do Final Six  zajęła reprezentacja Polski.

Polska wraca do elity

Podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze rozpoczęły tegoroczny sezon reprezentacyjny. Najpierw po raz pierwszy w historii zwyciężyły w towarzyskim turnieju Volley Masters Montreux, a teraz zakwalifikowały się do turnieju finałowego Ligi Narodów Kobiet. Ostatni raz tak wysokie miejsce zajęły w 2010 roku w ówczesnym World Grand Prix. Polki awansowały do tegorocznego turnieju finałowego dzięki dziewięciu odniesionym zwycięstwom. Pokonały m.in. drużynę Brazylii, Holandii i Rosji. Natomiast uległy Włochom, Serbii, Chinom, Stanom Zjednoczonym i Turcji. Z większością tych drużyn zmierzą się ponownie w Final Six i będą mogły zrewanżować się za odniesione porażki. Warto dodać, że polska atakująca Malwina Smarzek zdobyła najwięcej punktów w fazie grupowej. Jej dorobek to 365 punktów.

Kiedy Final Six?

Turniej finałowy odbędzie się w dniach od 3 do 7 lipca 2019 r. w chińskim Nanjing. Na początku drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, w których rozegrają mecze zgodnie z systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grup. Pary półfinałowe powstaną według schematu: 1A – 2B oraz 2A – 1B. Mecz finałowy zaplanowano na 7 lipca na godzinę 13:30.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Siatkarsko.pl