InformacjeNewsy

Hit kolejki dla Resovii Rzeszów

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdki (Brak ocen)

W trzeciej kolejce PlusLigi 2015/2016 Asseco Resovia Rzeszów pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1. Mimo zaciętej walki ze strony bełchatowian, ostatecznie lepsi okazali się mistrzowie Polski, którzy w czwartym secie zwyciężyli 25:22. MVP spotkania został wybrany atakujący rzeszowian, Bartosz Kurek.

Pięć kroków do zwycięstwa Asseco Resovii Rzeszów

5 – Od stanu 0:5 czwartego seta rozpoczęli Resoviacy. A wszystko za sprawą znakomitych zagrywek francuskiego przyjmującego – Nicolasa Marechala, który znacznie utrudnił rzeszowianom pozytywne przyjęcie zagrywki. Dodatkowo bełchatowianie dobrze spisywali się w bloku i w ataku. Dopiero po I przerwie technicznej, Resoviacy zabrali się za odrabianie strat. Dobrze w polu serwisowym spisywał się Fabian Drzyzga, a Bartosz Kurek kończył wszystkie ataki. Mistrz Polski doprowadził do remisu po 14, a następnie wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. W rezultacie Resovia wygrała seta i cały mecz 3:1.

4 – Tyle setów rozegrały dzisiaj obie drużyny. Kapitalne spotkanie, znakomite ataki i zagrywki mogli podziwiać kibice zgromadzeni w bełchatowskiej hali Energia. Dla Asseco Resovii to bardzo dobry wynik, gdyż zwycięstwo 3:1 daje rzeszowianom pełną pulę punktów. W tegorocznej edycji PlusLigi wszystkie zespoły już od początku rozgrywek muszą walczyć o punkty, ponieważ nie będzie fazy play-off.

3 – Tylko tyle błędów w ataku popełnił w dzisiejszym meczu Bartosz Kurek. Atakujący Resovii i reprezentacji Polski znakomicie spisywał się w ataku, a mała ilość popełnionych przez niego błędów świadczy o jego wysokiej formie. Ogólnie Kurek wykonał 45 prób ataku, z czego 29 zamienił na punkty, a tylko 3 razy został zablokowany. Ogólnie Kurek zanotował 64% w ataku.

2 – Numer debiutującego w polskiej lidze Thomasa Jaeschke. Amerykanin może zaliczyć mecz przeciwko Skrze Bełchatów na plus. W całym meczu zdobył 12 punktów i był drugim najlepszym atakującym rzeszowian w dzisiejszym spotkaniu. W ataku zdobył 8 oczek, do tego dorzucił jeszcze jeden punkt blokiem i 3 asy serwisowe. Na zagrywce spisywał się najlepiej z całego zespołu. Z kolei w przyjęciu odnotował 36% przyjęcia pozytywnego i 27% przyjęcia perfekcyjnego.

1 – Z numerem 1 gra w Resovii Bartosz Kurek – MVP dzisiejszego spotkania. Kurek poprowadził Resovię do zwycięstwa zdobywając w całym meczu aż 31 punktów, w tym 29 punktów w ataku, do tego dorzucił jeszcze po jednym oczku w bloku i zagrywce. Po meczu Bartosz Kurek przyznał, że jest to jego pierwszy mecz wygrany przeciwko drużynie PGE Skry Bełchatów.

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25; 25:16; 20:25; 22:25)